Star Wars: The Old Republic Geliştirici Değiştirerek Broadsword’a Geçebilir

2011’de piyasaya sürülen MMO oyunu Star Wars: The Old Republic’in geliştirme stüdyolarını değiştireceği bildiriliyor. PC oyununun BioWare’deki orijinal ekibi yakında oyunu Broadsword Online Games’e devredebilir.

IGN’in haberine göre oyunun yayıncısı Electronic Arts, oyunun yönetimini devralması için Broadsword ile geçici bir anlaşma yaptı ve bu anlaşma Haziran ayında kesinleşecek. Anlaşma, EA’in sahibi oldu BioWare’in yaklaşmakta olan yeni Dragon Age ve Mass Effect oyunlarına konsantre olmak istemesinden kaynaklanıyor.

Broadsword Online Games şu anda EA’in iki eski PC MMO oyununu işletmeyi sürdürüyor. Bunlar Ultima Online ve Dark Age of Camelot. Yapılan habere göre BioWare’in mevcut Star Wars: The Old Republic ekibinin yarısından fazlası, oyunun geliştirilme süreci tamamlandığında Broadsword’a transfer olacak. Kalan ekip üyelerine EA’de başka işler teklif edilebilir ancak uygun değillerse bazı ekip üyeleri işten çıkarılabilir.

EA, yapılan haberi doğrulamadı ancak “Oyuna hatta ekibe büyümek ve gelişmek için en iyi fırsatı nasıl vereceğimizi değerlendiriyoruz, bu değerlendirmeler içerisinde Broadsword ile görüşmelerimiz de mevcut” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir