“Bir yelek 300 lira olur mu” diye isyan etti, tepki çeken cevap geldi: “Alma o zaman, idareyi bil”

Sokak röportajında bir kadın, ekonomiden şikayet ederek aldığı yeleği gösterdi. Halk Mikrofonu isimli Youtube kanalının yaptığı röportajda kadın “Şuna bin lira para verdim, eve gidiyorum.” diye konuştu.

Bu sözlere itiraz eden bir kadın ise “Geliriniz var canım.” dedi. Pahalılıktan yakınan kadın “Neyim var, ne gelirim var?” diye karşılık verdi. Bu sözleri kabul etmeyen kadın ise “Nasıl ne gelirim var? Devlet size yokluk parası veriyor.” ifadelerini kullandı.

Aldığı yeleği gösteren kadın “Hayır hiçbir şey de vermiyor. Bir yelek 300 lira olur mu? Şu yelek.” diye konuştu. Tepki çeken bir cevap veren kadın ise “Alma o zaman.” dedi. Kadın bu sözlere tepki göstererek “Ne demek? Alacağım, mecburum. Cıbıl mı gezeceğim?” yanıtını verdi.

Sözlerini tekrarlayan kadın “Alma o zaman, idareyi bilin” dedi. Bir vatandaş da bu sözlere karşı çıkarak “Yaşama hakkı yok mu?” diye konuştu.

Ekonomiden yakındığı için kadının çalışması gerektiğini söyleyen kadın “Önceden çalışmıyor muydu?” şeklinde konuştu. Bir vatandaş ise “Bu yaşta bunun çalışması mı lazım? Süründürüyorsunuz ya” diyerek tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir