Uzaktan Çalışanlara Maaşları İçin Kötü Haber! Bu Tercihi Yapmak Zorundasınız

Dünyanın en büyük kariyer sitelerinden birisi olan Ladders’ın raporuna göre uzaktan çalışanlar ofiste çalışanlara göre daha az maaş alıyor.

Ladders’ın sunduğu verilere göre, önde gelen kariyer platformu tarafından hazırlanan bir rapora göre, uzaktan çalışma fırsatlarında belirgin bir düşüş yaşanıyor.

Rapor, uzaktan çalışma pozisyonlarının azalırken, buna bağlı olarak maaş tekliflerinin de gerilediğini ortaya koyuyor. Ladders’ın uzmanları, artık iş arayanların evden çalışmanın getirdiği düşük maaş ile ofiste çalışmanın yüksek maaş arasında bir tercih yapmak zorunda kaldığını belirtiyor.

HİBRİT İŞ İLANLARI YOK DENİLECEK KADAR AZALDI

Rapora göre, hibrit çalışma modelini benimseyen iş ilanlarının sayısı neredeyse sıfıra yaklaşmış durumda. Özellikle teknoloji şirketleri, haftada en az üç gün ofiste çalışmayı zorunlu hale getiriyor.

Uzaktan çalışma, son yıllarda iş dünyasında radikal bir değişime yol açtı. Ancak pandemi sonrasında, birçok şirket evden çalışmayı teşvik ederken, şimdi iş dünyası uzaktan çalışmanın geleceği ve ofise dönüş konularını tartışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx