PFDK’den 6 Süper Lig kulübüne ceza!

AA

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), bugün yaptığı toplantı sonrası aldığı kararları açıkladı.

TFF’den yapılan açıklamaya göre kurul, derbi maç sonrasında Fenerbahçe’ye, taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 112 bin, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle de 200 bin olmak üzere toplamda 312 bin lira para cezası verdi.

Fenerbahçe yöneticileri para cezası aldı

Sarı-lacivertlilere aynı müsabakada yaşanan çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle elektronik kart bloke cezası veren kurul, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları gerekçesiyle yöneticilerden Can Gebetaş ve Selahattin Baki’ye 200’er bin lira para cezası kesti.

Dursun Özbek, ceza almadı

Aynı karşılaşma nedeniyle Galatasaray’a taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle 140 bin, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamalar nedeniyle de 200 bin olmak üzere toplamda 340 bin lira para cezası uygulandı.

Sarı-kırmızılılara da çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bir sonraki deplasman maçında kartlarının bloke edilmesi cezası uygulayan kurul, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle Erden Timur’a 200 bin lira para cezası kesti.

PFDK, Kulübü Başkanı Dursun Özbek’e ise ceza tayinine yer olmadığına karar verdi.

Beşiktaş ve 3 takıma daha ceza uygulandı

Beşiktaş’a taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 112 bin lira para cezası uygulandı.

Taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat gerekçesiyle Gaziantep’e 80 bin, Pendikspor’a 500 bin ve Ankaragücü’ne de 140 bin lira para cezası verildi.

Öte yandan Gaziantep FK, Pendikspor ve Ankaragücü’ne bir sonraki maçlarda elektronik kart bloke cezası uygulandı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir