Mehmet Tezkan: Evine ekmek götüremeyen, kirasını ödeyemeyen milyonlar Türkiye Yüzyılı başladığı için mutlu mudur?

HalkTV yazarı Mehmet Tezkan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın “Türkiye Yüzyılı’ nın inşasına başladık. Cumhuriyeti’mizin ikinci asrını milletimizin asrı yapmak için seferber olmuş durumdayız” sözlerine işaret ederek, “Seçimden sonra iktidarın zamdan başka bir şey yaptığını gören bilen duyan var mı? Mazota yüzde 108 oranında zam yaptılar… ÖTV oranlarını, KDV oranlarını artırdılar. İğneden ipliğe bütün mal ve hizmetler zamlandı… Türkiye’nin ikinci yüzyılına daha da fakirleşerek girdiğimiz de doğru. 29 Ekim’e kadar daha da fakirleşeceğiz… Erdoğan inşasına başladık derken neyi kastettiğini anlamadım” diye yazdı.

Türkiye’nin Avrupa’dan her alandığı koptuğunu savunan Tezkan, “Ama içeride propaganda dört dörtlük… Soranlara Türkiye Yüzyılı başlattık diyoruz. Gerçi kimse sormuyor ama…

Evine ekmek götüremeyen, traktörüne mazot koyamayan, çocuğunun sağlıklı beslenmesini sağlamayan, kirasını ödeyemeyen, iş bulma umudunu yitiren milyonlar… Türkiye Yüzyılı başladığı için mutlu mudur?” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx