Kanser savaşçısı Ayşenur’un son mesajı yürek burktu: Sen benim bu dünyadaki cennetimsin

Ayşenur Parlak bir kanser savaşçısıydı… Hikayesi ve yaşama azmiyle herkesin gönüllere taht kurdu…

İstanbul’da yaşayan Ayşenur Parlak, 12 yaşından bu yana kanserle savaştı. Daha küçücük bir çocukken ikinci evre kemik kanserini atlattı. Üniversitede, hayatının aşkı Savaş’la tanıştı.

Ayşenur ve Savaş, tam düğün hazırlığı yaparken amansız hastalık bir kez daha karşılarına çıktı. O dönem 27 yaşında olan Ayşenur Parlak’ın birinci evre meme kanseri olduğu tespit edildi. Hemen tedaviye başlandı, bir yandan da çift evlenerek mutluluğa imza attı.

AYŞENUR’UN MUCİZESİ

Meme kanserini atlatan ancak doktorların ‘çocuk sahibi olman imkansız’ dediği Ayşenur Parlak, bir mucizeyi yaşadı. Şans eseri hamile olduğunu öğrendi, kızı Ela’yı kucağına aldı. Ancak doğumdan günler sonra bu kez de lenf kanseri olduğu ortaya çıktı.

KANSER PEŞİNİ, O SAVAŞMAYI BIRAKMADI…

Bir kez daha kemoterapi görmeye başlayan Ayşenur Parlak, amansız hastalığı yine yenmeyi başardı. Tam da her şey yolunda giderken kanser yine kapıyı çaldı. Bu kez 4. evre kolon kanseri teşhisi konan Ayşenur Parlak ağır bir tedavi görmeye başladı.

Tek isteği, evladı Ela’nın okula başladığını ve büyüdüğünü görmek olan Ayşenur Parlak, kanserle mücadelesini sosyal medya hesabından paylaştı. Kendisi gibi aynı hastalıkla mücadele eden binlerce kişiye umut olmaya çalıştı.

ACI HABERİ EŞİ SAVAŞ PARLAK PAYLAŞTI

Fakat Ayşenur’un durumu geçtiğimiz günlerde ağırlaştı. Solunumu ve kalbi duran Ayşenur Parlak, yoğun bakıma kaldırıldı. Kanserle verdiği mücadelede Ayşenur’u bir an olsun yalnız bırakmayan eşi Savaş Parlak, acı haberi sosyal medyadan paylaştı.

Ayşenur Parlak, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

SAVAŞ PARLAK: ÖLÜM BİZİ AYIRANA DEK!

Eşinin fotoğrafını paylaşan Savaş Parlak, “Hüküm Allah’ın. Ben yıllardır bu bildirimi atmamak için çok dua ettim keşke önce ben gitseydim. Sayfalarca yazsam da anlatamayacağım nasıl olsa hislerimi. Maalesef Allah bu kadar yazmış. Yanımızda olan dua eden seven herkesten Allah razı olsun. Ruhuna duayı kesmeyin Allah rızası için. Tek tesellim ben yeminimi tuttum hastalıkta sağlıkta iyi günde kötü günde ölüm bizi ayırana dek” ifadelerini kullandı.

AYŞENUR PARLAK’IN SON MESAJI: SEN BENİM BU DÜNYADAKİ CENNETİMSİN!

Ayşenur’dan geriye ise eşi Savaş için yazdığı son satırlar kaldı:

“Hayatımda verdiğim en doğru karardı seni sevmek. Dönüp baktığımda mutlu anılardan başka bir şey hatırlamamak bunun en büyük kanıtı.

Doğum günlerinin 13 tanesinde yanında olabildiğime şükretme 13 tanesine daha şahit olmanın hayaliyle iyi ki doğdun benim güzel adamım. Sen benim bu dünyadaki cennetimsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx