Yağ Yakmak İçin Ne Kadar Adım Atmanız Gerektiğini Biliyor Musunuz

Yağ yakmak istiyor lakin bu antrenmanları spor salonunda yapmıyor musunuz? Bunu deneyin. Düzenli yürüyüş genel sıhhat için çok yeterli olabilir, lakin bilhassa kalbiniz ve kan damarlarınız için. Ayrıyeten kan basıncınızı ve makûs kolesterolünüzü düşürebilir. Sonuç olarak, haftada en az bir tempolu yürüyüş yaparsanız kalp sorunları riski değerli ölçüde azalabilir. Yürüyüş ayrıyeten kaslarınızı ve kemiklerinizi güçlendirmenin yeterli bir yoludur. Ayrıyeten fazladan kilo vermek ister misiniz? O vakit size yağ yakmak için tam olarak kaç adım atmanız gerektiğini söyleyeceğiz. Yalnızca yararlar sonuçlanacak!10.000 ADIM MI?

Neyse ki, hiç durmadan çömelmek yahut 100 mekik yapmak gerekli değildir. Yürüyerek de yağ yakabilirsiniz. Bunu zati biliyorduk, lakin çağlar boyunca sonuçları görmek için günde 10.000 adım atmamız gerektiğine inandık. Fakat, bu modası geçmiş görünüyor.

10 DAKİKA

Uzman fizyoterapistler “Koşmak günlük rutininizin bir modülü olmalıdır” diyor. Bize sorarsanız bu sürpriz değil, lakin yeniden de bilmek istediğimiz şey, kaç adımın optimal olduğu. Birleşik Krallık hükümeti tarafından yürütülen bir araştırma, değerli olanın attığımız adımlardan çok, antrenman yaptıkça kalp atış suratımızın ne kadar arttığıyla ilgili olduğunu göstermiştir. Günde 10 dakikalık tempolu bir yürüyüş yardımcı olur. Bunu yapmak, tip 2 diyabet, kardiyovasküler hastalık, bunama ve birtakım kanser tiplerini geliştirme talihini azaltır.YAĞ YAKMAK İÇİN NE KADAR ADIM ATMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Yağ yakmak istiyorsanız 10 dakikadan biraz daha uzun yürümeniz gerekiyor. Uzmanlar, “Amacınız yağ kaybetmekse, 5.000 ila 7.000 adım atmanızı öneririm” diyor. Lakin gaye, bu adımları süratli bir biçimde yürüyerek kaydetmek olmalıdır. Pekala neden? Zira kalp atış suratınız artacaktır. Uzmanlar, “Daha sonra yağın birincil güç kaynağınız haline geldiği yağ yakma bölgesine ulaşırsınız” diyor. Spesifik olarak, kalp atış suratınızı azamî kalp atış suratınızın yüzde 60 yahut yüzde 70’i kadar artırmak en uygunudur. Azamî kalp atış suratınızı hesaplamak için yaşınızı 200’den çıkarın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.