Valerien Ismael: Daha da güçleneceğiz

Beşiktaş, Harika Lig’in 1. haftasında alanında karşılaştığı Kayserispor’u 1-0’lık skorla mağlup etti.

Maçın akabinde Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Geliştireceğimiz yerler var”

Ismael, “Maç sonundaki durum mantalitemizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Taraftara bu atmosfer için teşekkür ediyorum, bu maçı daima birlikte kazandık. Birinci maç güç geçti. Birinci maçlarda nerede olduğunuzu görürsünüz. Geliştireceğimiz yerler var. Hafta hafta daha âlâ olacağız. Artık dinleneceğiz ve Alanyaspor maçına hazırlanacağız” formunda konuştu.


“Kilit oyuncular yoksun olunca işler karışıyor”

Deneyimli çalıştırıcı, Welinton ve Josef’in sakatlıklarının oyun planlarında değişikliğe yapmalarına sebep olduğunun altını çizerek, “Transfer çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Transfer dönemi devam ediyor. Daha vaktimiz devam ediyor. Geliştirmemiz gereken yerler var. Kimi kilit oyunculardan yoksun olunca işler karışıyor” sözlerini kullandı.

Maç maç hafta hafta daha da güçleneceğiz

Siyah-beyazlıların yüzde 100 hazır olmadığını vurgulayan Ismael, “Geçen hafta Sampdoria maçında fırsatlar bulduk. 34 kere rakip ceza alanında topla buluştuk. Her şey şu anda yüzde 100 değil. Kıymetli olan bu devirde puanlar kazanmak ve özgüvene sahip olmak. Daha erken gol atmalıydık lakin son 2 maçta düzgün sinyaller verdiğimizi düşünüyorum. Biraz sabır göstermek gerekiyor. Farklı vakitlerde farklı oyuncular ortamıza katıldı. Örneğin Saiss’in bizimle 3. haftası. Bugün deneyimiyle oynadı. Maç maç hafta hafta daha da güçleneceğiz” açıklamasını yaptı.


“Welinton konusunda yorum yapmak istemiyorum”

Welinton’ın transferinin gündemde olduğu tarafındaki gelen soruya Valerien Ismael, “Welinton konusunda yorum yapmak istemiyorum. Sakatlığı nedeniyle bizim için büyük bir kayıp. Sampdoria maçında düzgün bir stoper sınırımız olduğu izlenimi de verdi” cevabını verdi.

“Bir şeyler değiştirmek gerekirse değiştiririz”

Valerien Ismael, oyun sistemini sık sık değiştirebileceğini vurgulayarak, “Üçlü sistemi biliyoruz, bu bahiste güzel bilgilerimiz var. Maçı kazandıracak atılımlara karşı daima esnek olduğumu söylemiştim. 3-4-3 ya da 4-3-3 konusunda esnekliğimiz devam edecek. Bir şeyleri değiştirmek gerekirse değiştiririz.” sözlerini kullandı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.