Ümraniye’de apartmanda yangın paniği! 1’i çocuk 3 kişi dumandan etkilendi

Yangın, saat 08.00 sıralarında İstiklal Mahallesi Şair Nesimi Sokak üzerindeki 5 katlı binanın en üst katında çıktı. Habil Koç, Süreyya Koç ve küçük kızları Nisanur Koç’un yaşadığı dairede iddiaya göre dizüstü bilgisayarın şarj adaptörü büyük bir gürültüyle patlayarak yangın çıkmasına neden oldu.

Dumanları fark eden aile durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Binanın birinci katında oturan Erdal Baygül ise en üst kata çıkarak alevleri söndürmeye çalıştı.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Anne, baba ve kızları ile bina sakinleri tahliye edildi.

Dumandan etkilenen Baba Habil Koç, Anne Süreyya Koç ile kızları Nisanur Koç ambulansta tedavi altına alındı. Yangın ekiplerin çalışması sonucu kısa sürede söndürüldü.

Bir bina sakini, “Sabah saat 08.30’da çok hızlı bir şekilde kapılarımıza vurularak uyandırıldık. Ne olduğunu bilmiyorum. Şu anda sinirlerim de gerçekten çok bozuk. Geçmiş olsun diyecek bir şey yok. Doğalgaz diyorlar ama bilmiyorum” dedi.

“DUMANDAN ETKİLENDİLER”

Dumandan etkilenen vatandaş Erdal Baygül, “Ben komşusuyum yardım ettik arkadaşlara. Yaralı kimse bulunmuyor herkesin durumu iyi, sadece dumandan etkilendiler başka da bir şey yok” dedi.

“BİR BAĞIRIŞ OLDU, HEMEN AŞAĞI İNDİK”

Apartman sakini Baran Kalınkaş, “Bir bağırış oldu, biz de kalktık aşağı indik. Bir yaralı olmadı. Sanırım dubleks katında yangın çıktı, itfaiye gelmeden önce yardım edelim dedik ama biz söndürdük dediler. İtfaiye de o sırada geldi. İtfaiye ekiplerine teşekkür ederiz. Yangın ufak çaplıydı, dumandan bir aile etkilendi sanırım” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir