Uğur Dündar, yıllar sonra ‘Bezmenler’ hengamesini anlattı: ‘Burnu kırıldı’

Yıllar evvel yolsuzluktan yargılanan iş adamı Halil Bezmen’in ABD’deki konutuna giderek oradaki bir çalışanla hengame eden gazeteci Uğur Dündar, internette uzun bir mühlet viral olan “Bezmenler” arbedesinin perde gerisini anlattı.

Halk TV’de Seda Selek ile Perdenin Önü Gerisi programına konuk olan Uğur Dündar ‘Bezmenler’ arbedesine açıklık getirdi.

“BURNU KIRILDI”

Viral olan “Sayın Bezmenler kapıyı açar mısınız lütfen?” kelamlarına ait “Amerika Birleşik Devletleri’ne gittim. Personellerinin hakkını aramak için kapısını çaldım. Açmış olsa kapının dışından birkaç soru soracaktım ayrılacaktım. Konutta çalışan bir kişiyi üzerime saldılar. Biz de kendimizi koruduk” diyen Dündar şöyle devam etti:

“O kişinin de maalesef düştüğünde burnu kırıldı. Ben bundan ötürü gözaltına alındım. Kefalet ile beni hür bıraktılar. Erol Aksoy Amerika’da Atlantik Plak’ın sahibi Ahmet Ertegün’e götürdü beni. ‘Onun etrafı geniştir, sana ne yapman gerektiğini söyler’ dedi. Ahmet Ertegün’e yaşadığımız olayı anlattım. Bana dedi ki ‘Derhal birinci uçağa atla kaç’. ‘Neden kaçayım? Sabıkalı değilim, gaspçı değilim, hırsızlık yapmak için gitmedim’ dedim. ‘Amerikan cezaevleri çok berbattır oğlum, burada durma kaç’ dedi. O dava uzlaşmayla sona erdi. Tutuklanmadım.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.