Turgay Kıran: Aday olmayayım diye tehdit ettiler

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Turgay Kıran Galatasaray başkanlık seçimlerinde aday olmaması için tehdit edildiğini söyledi.

30 Nisan’da seçim yapılmaz

Kıran, ”İstanbul Valiliği’nin mahkemeye yaptığı başvuru bugün yarın netleşir. 30 Nisan’da seçim yapılmaz. İki seçenek var. Birincisi, seçim başka bir tarihte yapılmak kaydıyla ertelenecek. İkincisi iptal edilecek. Burak Elmas, yeniden Mali Genel Kurul düzenlemek zorunda. Burada istifa etsin ve genel kurula öyle gitsin. Böylece ibrasızlıktan kurtulur. Ayrıca en yakın seçimde aday olabilir” dedi.

Galatasaray’ı birleştirecek aday yok

Eski ikinci başkan Turgay Kıran, Galatasaray’ın 30 Nisan’daki seçimle, birlik olmaktan daha uzak olacağını belirterek, ”Önemli olan Galatasaray’ı birleştirmek. Bu seçim ve aday tablosuyla Galatasaray daha fazla ayrışıyor. Metin Öztürk’ü alaylılar destekliyor. Eşref Hamamcıoğlu’nu liselilerin bir bölümü destekliyor, bir bölümü desteklemiyor. Divan kurulu başkanıyken merhum başkan Mustafa Cengiz ile kavga içerisinde olduğu için Cengiz yönetimindekiler desteklemiyor. Ünal Aysal birleştirici olduğu için mi aday olmaktan imtina etti. Galatasaray’ı her açıdan birleştirecek tek bir aday olmalıydı.

Aday olmayayım diye beni tehdit ettiler

Seçimde aday olmayı düşünen Kıran tehdit edildiğini açıkladı “Bu güçlü, saygın adayın yanında gelecekte Galatasaray’da başkan olacak genç kadın erken yöneticiler olmalı. Bu dönemde ‘Alp Yalman tek aday olsun, etrafında birleşelim’ dedik. Kabul etmediler. ‘Ben aday olayım’ dedim. Beni tehdit ettiler. ‘Galatasaray Lisesi’nin kapısından geçemezsin’ diyerek tehdit ettiler beni. Hem de 90 yaşına gelmiş bir kişi bu tehdidi yöneltti. Bana liselilerin belirlediği adayın şansını düşürürsün. Liseliler sana büyük tepki gösterir. Kapıdan geçemezsin dedi. Galatasaraylıların iradesi tehditlerle ortadan kaldırılamaz” şeklinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.