Tüm dünya dublörü sanıyordu: Kraliçe Elizabeth’in James Bond’da oynadığı ortaya çıktı

70 yıl tahtta kalan Kraliçe 2. Elizabeth, hükümdarlığı mühletince çok fazla anı biriktirdi. Çocukları ise bu anılardan kimilerini anlattı. Prens Edward, Kraliçe’nin James Bond sinemasında Kraliçe’yi kendisinin oynadığını gördüklerinde gözlerine inanamadıklarını söyledi.

TAÇ GİYME PRATİĞİ YAPMIŞ

Kral Charles, Kraliçe Elizabeth’in kendisi 3 yaşındayken yani 1953 yılındaki taht giyme merasimi öncesi bir anısını paylaştı.

Hürriyet’in BBC Türkçe’den derlediği habere nazaran; Kral Charles şunları söyledi: “Küçükken banyodaydım ve içeri annem girdi, taç giyme merasimi öncesi tacını giyme alıştırması yapıyordu. Bunun üzere olağanüstü anları hiçbir vakit unutmayacağım. Kral Charles ayrıyeten ayrıca annesi Elizabeth için şunları söyledi: “Her vakit oradaydı. Hangi bahis olursa olsun ona gidip konuşabilirdim. Bu, eksikliğini en çok hissettiğim şeylerden biri olacak.

TATİL ANLARINI O DA ÇOK SEVERDİ

Kraliçe’nin tek kızı olan Prenses Anne, kamuoyu önünde geçen bir ömürde çok az baş başa anları olduğunu ve çoklukla tatillerde bu imkânı bulduklarını anlattı.

72 yaşındaki Prenses Anne “O anlarda çok şey yaşıyorduk ve muhtemelen onun da en çok keyif aldığı anlardı. Zira o anlarda sevdiği her şey vardı: Kırsal bölgeler, atlar, köpekler, özgürce dolaşmak ve kamuoyunun gözü önünden biraz da olsa uzaklaşmak” dedi.

JAMES BOND VE KRALİÇE

Kraliçe’nin en genç oğlu Prens Edward, ‘muhtemelen Sinema yapım tarihinde en şaşırtan an’ olarak tanımladığı anı anlattı:

Kraliçe 2. Elizabeth’in 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için Olimpiyat Stadı’na gelişi ve öncesinde yayımlanan görüntü. Görüntüde Kraliçe Elizabeth, ünlü zımnî casus James Bond’u beş sefer canlandıran aktör Daniel Craig ile Buckingham Sarayı’nda buluşuyor.

Köpekleriyle birlikte yürüdükten sonra helikoptere biniyor ve sonrasında da atlayarak Olimpiyat Stadı’na giriş yapıyor. 58 yaşındaki Prens Edward o anları şöyle anlattı: “Daniel Craig, James Bond rolünde Buckingham Sarayı’na girdiğinde herkes Kraliçe’yi kimin oynayacağını merak ediyordu. Ve bir anda gördüler ki aslında Kraliçe kendisini canlandırıyordu. Beşerler gördüklerine inanamadı.

Edward o inanılmaz anları anlatmaya şöyle devam etti:

Bu çok sıra dışı bir andı zira fantastik bir mizahi tarafı vardı. Ve annem bunu sinema yayınlanmadan evvel kimseyle paylaşmadı, çekim grubunun dışında kimsenin haberi yoktu.

PLATİN JÜBİLEDE ÇAY PARTİSİ

Haziran ayındaki Platin Jübile kutlamaları kapsamında Kraliçe’nin Ayı Paddington’la birlikte çay içtiği bir görüntü hazırlandı. Kraliçe’nin tahttaki 70. Yılının kutlandığı Platin Jübile sırasında paylaşılan görüntüde Paddington şapkasından bir sandviç çıkararak “Her vakit acil durumlar için bir tane saklarım” diyor. Akabinde da Kraliçe “Ben de” diyerek siyah el çantasından bir sandviç çıkarıyor.

TÖREN KILICIYLA PASTA KESTİ!

Kraliçe hayatı boyunca çok sayıda pasta kesti ama bunlardan biri, merasim kılıcıylaydı. 2021’den Cornwall’da bir hayırseverlik etkinliğinde kılıçla pasta keserken bir istekli, ona bıçak da olduğunu hatırlattı. Kraliçe ise “Biliyorum. Fakat bu daha sıra dışı” diye cevap verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.