Togg ne demek? Togg açılımı nedir?


Yerli otomobil TOGG, otomobil tutkunlarından tam puan alırken birçok kişi “Togg” kelimesinin anlamını arama motorlarında araştırmaya başladı. Peki Togg ne demek? Togg açılımı nedir? İşte tüm detaylar haberin devamında…

Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk yerli otomobili olan Togg için 29 Ekim 2022 tarihinde yapılan açıklamayla seri üretime başlanmıştı. 3 farklı versiyonu olan otomobilin fiyatı, aracın donanım özellikleri ve menzil değerine göre farklılık gösterse de ‘T10X’ ismi verilen C Segmenti SUV modelinin fiyatı açıklandı.

Togg araba

Başlangıç fiyatı 953 bin TL olarak duyurulan otomobilin donanım, menzil ve opsiyonel ilaveler ile birlikte fiyatının 1 milyon 215 bin TL arasında olması bekleniyor. Herkes tarafından heyecanla beklenen otomobille ilgili detaylar arama motorlarında hızla araştırılırken birçok kişi “Togg” kelimesinin anlamını merak etti. 

Togg anlamı

TOGG NE DEMEK? TOGG AÇILIMI NEDİR?

Togg kelimesinin açılımı “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” olarak açıklanmaktadır. Türkiye merkezli bir otomobil üretici şirket olan Togg, şimdiden birçok kişinin radarına girmeyi başardı.

Togg açılımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir