Soylu’nun Trabzon mesajına tepki: Yine organize işler!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki açılış töreninde bakanlarla birlikte bulunduğu sahneye çıkarttığı çocuğa mikrofonu vermiş, küçük çocuk da ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘hain’ demişti. Yaşanan olay büyük tepkiyle karşılanırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“ÇOCUKTAN AL HABERİ”

“Bir çocuk ağlar, Cumhurbaşkanı merak eder. Çocuk, derdini anlatır ve ardından Cumhurbaşkanımızın elinden mikrofonu kapmak ister. Herkes çocuğun atikliğine tebessüm ederken lider, çocuğu kırmaz… Çocuk, Eren Bülbül’ün katillerinin arkadaşlarına ‘hain’ demiş. ‘Çocuktan al haberi’”

“YİNE ORGANİZE İŞLER”

Bakan Soylu’nun mesajına İYİ Parti  TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’dan çok sert tepki geldi. Dervişoğlu Soylu’ya, “Yine “organize” işler! Masum çocuk hezeyanının çok ötesinde bir ince plan… Stratejileri ve yaratmak istedikleri tartışma da bu demek ki. Bu durumda, sabi yavruları aşağılık oyunlarına alet eden karakter düşüklüğünü bir tarafa not etmek kaydıyla “çalıyı dolaşmak” ehvendir!” şeklinde yanıt verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.