Son Dakika: Yargıtay’ın Man Adası davası kararına mahkeme uymadı

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik toplumsal medya hesabından, İstanbul Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen Man Adası davalarına ait açıklamalarda bulundu.

Çelik Twitter paylaşımında, “İstanbul Anadolu 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde az evvel görülen Man Adası davalarında; mahkeme hakimi almış olduğu talimatlar ve hukuksuzluk yapma iradesi çerçevesinde Yargıtay’ın bozma ilamlarına direndi! Erdoğan ne kadar baskılarsa baskılasın kazanan Kemal Kılıçdaroğlu olacak” tabirlerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu, Kasım 2017’de partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu, kardeşi, eniştesi, dünürü ve eski özel kalem müdürünün vergi cenneti olarak nitelenen Man Adası’ndaki off-shore şirketine 2011 yılında 18 milyon dolar gönderdiğini sav ederek swift bildirileri ve dekontlar göstermişti.

Erdoğan ve yakınları, bu konuşmanın akabinde Kılıçdaroğlu’na üç farklı tazminat davası açmıştı. Erdoğan ve yakınlarının ‘Man Adası’na para gönderdiği’ tezine ait, CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen tazminat cezası, Yargıtay tarafından bozulmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.