Şehit bekçi, Gümüşhane’de toprağa verildi

İstanbul’da düğün sahipleri ortasında çıkan arbedeye müdahale sırasında biber gazından kötüleşerek kaldırıldığı hastanede şehit olan bekçi Oltan Koca, memleketi Gümüşhane’de toprağa verildi.

Şişli’nin Kuştepe Mahallesi’nde evvelki gece geç saatlere kadar süren düğünü sonlandırmak için giden bekçilerden Oltan Koca, düğün sahipleri ile güvenlik güçleri ortasındaki arbedeye müdahale ettiği sırada biber gazından etkilenerek, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Evli ve 2 çocuk babası Oltan’ın cenazesi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen merasimin akabinde gece uçakla Trabzon’a gönderildi.

Trabzon Havalimanı’ndan alınan şehit bekçinin cenazesi, kara yoluyla memleketi Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine getirildi.

Kürtün Belediyesi önündeki cenaze merasimine şehit bekçinin yakınları ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Gümüşhane Valisi Kamuran Tasbilek, AKP Milletvekili Hacı Osman Akgül, Belediye Lideri Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve çok sayıda kişi katıldı.

Şehit Koca’nın cenazesi, öğlen vakti kılınan namazın akabinde ilçeye bağlı Taşlıca köyü Toktamur Yaylası’nda, Kore Gazisi dedesi Hasan Koca’nın mezarının yanında defnedildi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.