Şavşat’ta 3 konut, 3 ahır ve 4 samanlık yandı, 12 büyükbaş öldü

İlçenin Dutlu köyüne bağlı Yağmurlu Mahallesi’nde Altun ailesine ilişkin samanlıkta gece saatlerinde bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangın kısa müddette büyüyerek, bitişikteki başka mesken, ahır ve samanlıklara sıçradı. Yangına uykuda yakalananlar ise kendilerini dışarı atarak, durumu itfaiyeye bildirdi.

İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye, AFAD, jandarma ve sıhhat takımı sevk edildi. Yaklaşık 4 saatlik çalışmayla söndürülen yangında 3 mesken, 3 ahır ve 4 samanlık kullanılamaz hale gelirken, 12 ise öldü.

Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın, çok üzücü bir olay yaşadıklarını belirterek, “Devletimizle vatandaşlarımızın yanındayız. Konutları yanan vatandaşlarımızı köydeki boş konutlara yerleştirdik. Muhtaçlıkları karşılanıyor. Allah bu türlü felaketler göstermesin. Ne gerekiyorsa yapılacak” dedi.

Köy muhtarı Mürsel Altun da vatandaşların canlarını güç kurtardıklarını lisana getirerek, “Ev, ahır ve samanlıklar büsbütün yandı.12 büyükbaş hayvan öldü. Hiçbir şey kurtaramadık. Yangında tüm vatandaşlar seferber oldu. Devletimiz bu esnada bizim yanımızda oldu, yaralarımızı sarmak için yardımcı olmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.