Sarıgül’den ‘Deprem ve Afet Bakanlığı’ teklifi

TDP Lideri Mustafa Sarıgül, 17 Ağustos sarsıntısının yıl dönümünde “Acilen zelzeleye ve afetlere ait bir devlet siyaseti oluşturmamız ve bu politikayı yürütecek bir Sarsıntı ve Afet Bakanlığı kurmamız gerekiyor.” dedi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, 17 Ağustos Büyük Marmara sarsıntısının yıl dönümü vesilesiyle basın açıklaması yaptı.

“DEPREM VE AFET BAKANLIĞI KURULMALIDIR”

Sarıgül, şöyle konuştu:

*Bugün 17 Ağustos Büyük Marmara sarsıntısının 23. yıl dönümü. Sarsıntıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

*Görülüyor ve biliniyor ki muhtemel bir sarsıntı için hiçbir önlem alınmış, hazırlık yapılmış değildir. Bunun sorumlusu ortadan geçen 23 yılın 20 yılında iktidar koltuğunda oturanlardır.

*Acil ulaşım yolları, toplanma alanları rant alanı olmuş, yapı stoğu güçlendirilmemiş, eğitim boyutu göz gerisi edilmiştir.

*Bugün buradan bir sefer daha uyarıyorum: Devlet kurumları afet karşısında tek tek değil bir bütün olarak hareket etmelidir.

*Bu nedenle; Hemen sarsıntıya ve afetlere ait bir devlet siyaseti oluşturmamız ve bu politikayı yürütecek bir Sarsıntı ve Afet Bakanlığı kurmamız gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.