Netflix tarihinin en çok izlenen dizisi Bridgerton, yeni dönemiyle geri dönüyor

Dijital yayın platformu Netflix’in tarihinde en çok izlenen dizisi olan Bridgerton’ın 3. dönem çekimleri başladı. Yeni dönem hazırlıkları, platformun yayınladığı bir sahne gerisi görüntüsü ile duyuruldu. Muharrir Julia Quinn’in birebir isimli aşk romanı serisine dayanan dizi, 19. yüzyıl İngiltere’sinde geçiyor. Dizinin her döneminde Bridgerton ailesinin bir üyesinin aşkı bulması anlatılıyor.

Dizinin birinci dönemi, ailenin en büyük kızı Daphne Bridgerton ile güzel ve zampara Hastings Dükü Simon Basset ortasındaki aşka odaklandı. İkinci dönem, en büyük oğul Anthony Bridgerton ile kız kardeşler Kate ve Edwina Sharma ortasındaki aşk üçgenini anlattı. 2023 yılında gösterime girecek olan 3. dönem ise, çocukluk arkadaşları Colin Bridgerton ile Lady Whistledown takma isminin ardındaki müellif olduğu ortaya çıkan Penelope Featherington ortasındaki karmaşık münasebete odaklanacak.

ÜÇÜNCÜ KİTABI ATLADILAR

Yeni dönemde Colin ve Penelope ortasındaki romantizme odaklanacak olan dizi, direkt Julia Quinn’in dördüncü romanı Romancing Mister Bridgerton’dan (Rüyalar Gerçek Olsa) ilham alacak. Bu da üçüncü kitapta anlatılan ve dizinin üçüncü dönemine uyarlanması beklenen Benedict Bridgerton’ın aşk öyküsünü atladıkları manasına geliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.