Memleket Partisi’nde harikulâde kongre tarihi netleşti: 23 Temmuz

ANKARA- İstifalarla parti meclisi üye sayısı 60 bireyden 43’e düşen Memleket Partisi 23 Temmuz Cumartesi günü Ankara’da fevkalâde kongresini düzenleyecek. Kongrenin düzenleneceği yer önümüzdeki günlerde netleşmesinin akabinde ilan edilecek.

Muharrem İnce liderliğinde 13 ay evvel kurulan Memleket Partisi, hareketli bir hafta geçirdi. Parti Sözcüsü ve Genel Başkanvekili olan Gaye Usluer ile partinin Genel Sekreteri Hakkı Akalın’ın ortalarında bulunduğu altı üst seviye yönetici partiden istifa etti.

Muharrem İnce’nin yaşanan istifaları, “Kuruluş sancıları” olarak nitelendirdiği ve bundan kurtulmak için fevkalâde kurultaylarını toplayacaklarını açıklamasının akabinde gözler partiye çevrildi.

PARTİDE YENİ GÖREVLENDİRMELER

Memleket Partisi’nde istifa eden parti idaresindeki isimler Genel Lider Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, Genel Sekreter Prof. De. Hakkı Akalın, Parti Meclisi-Danışma Şurası Üyesi ve Kurucu Üye Meryem Şengül Kala, MYK Üyesi ve Parti Genel Sayman Serkan Ufuk Akgün, MYK Üyesi Prof. Dr. Ali İstek Büyükuslu ve Parti Meclisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray olmuştu.

İstifaların akabinde parti sözcülüğüne İpek Özkal Sayan, Genel Lider Vekilliğine Nurdan Şahin Demirbağ, Sayman olarak ise Burak Hasar oy birliğiyle seçildi.

Memleket Partisi’nden daha evvel İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Disiplin Konseyi Lideri Mustafa Kemal Çiçek’in de ortalarında bulunduğu çok sayıda kişi de istifa etmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.