Mansur Yavaş’tan Kılıçdaroğlu’na: ‘Yaptıramadıkları ne varsa benden istediler’

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara’nın Nallıhan ilçesinde kanaat başkanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir ortaya geldi. Buluşmada Kılıçdaroğlu’na, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, CHP Genel Lider Koordinatör Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, CHP Ankara Vilayet Lideri Ali Hikmet Akıllı eşlik etti.

Buluşmada konuşma yapan Yavaş, başşehir çiftçisine Büyükşehir Belediyesi olarak verdikleri dayanağı artıracaklarını söyledi. Yavaş, “Sayın Genel Liderim, ben de bu muhtarları size şikâyet edeceğim. Muhtarlar, köylerine havaalanı istemeye başladılar neredeyse. Kaç yıldır yaptıramadıkları ne varsa iki, üç yılda benden istediler. Helali güzel olsun, gücümüz yettiğince yapacağız doğal ki. İmkân problemi. Türkiye’nin ekonomik kurallarını biliyorsunuz. İhalemize hiç kimse girmiyor. Avans veriyoruz, önden para verelim, önlerini göremiyor kimse, demiri bağlayın çimentoyu dökün en azından diyorum fakat maalesef 25, 30 ihalede bir kişi giriyor. Onun için işlerin aksamasının tek sebebi biz değiliz” dedi.

“BELEDİYE OLARAK BİZİM BOŞA HARCAYACAK PARAMIZ YOK”

Çalışmaları sürdüreceklerini vurgulayan Yavaş, “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bizim boşa harcayacak paramız yok. Hayali yatırımlarımız da yok görüyorsunuz bunu. Seçimden evvel buraya geldik. Alman çiftçisini kazandırmayacağız, oradan bitki, ağaç getiriyorlar demiştik. Biz kendi çiftçimizi güçlü edeceğiz. En çılgın projemiz, Ankara’nın çiftçisini, Ankara halkını varlıklı etmek demiştik. Bu istikamette çalışmaya devam ediyoruz. Biraz sonra sayın Genel Liderimiz da açıklayacak. Sizlere verdiğimiz, vereceğimiz takviyeler çok artacak. Gücümüzü sonuna kadar kullanacağız. Üretmek zorundayız. Zira görüyorsunuz, dünyada besine erişim zorlaştı” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.