Maltepe Belediyesi’nde akıllara sakinlik veren vurgun! Günlük yararları ortaya çıktı

İstanbul Maltepe Belediyesi’nde gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonunda yeni gelişmeler yaşandı.

2018 yılında belediye tarafından savcılığa yapılan ihbarla başlatılan soruşturmanın akabinde 5 Mayıs prestijiyle teknik ve fiziki takipler yapıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, “Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek” ve “Resmi evrakta sahtecilik” soruşturmaları kapsamında operasyon düzenledi.

20 Mayıs 2022 tarihinde mali hatalarla gayret şube müdürlüğü grupları harekete geçti.

21 KUŞKULU YAKALANDI

Maltepe Belediyesi’nin üst idaresinde misyon alan isimler ve zabıta çalışanları dahil 11’i kamu çalışanı 22 şüpheliden 21’i yakalandı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde 2 kuşkulu özgür kalırken 19 kişi ise adliyeye sevk edildi

İMAR USÜLSÜZLÜĞÜ

Argümanlara nazaran, Maltepe Belediyesi’nde vazifeli Nazım Seçkin Arslan, Seval Arslan, Ömer Yalçınkaya, Maltepe Belediye Lideri Ali Kılıç, o devir yardımcıları olan Haydar Battal, Melih Morsünbül ve özel kalem müdürü Fehmi Usta imar usulsüzlüğünde bulundu.

Yapılan fiziki ve teknik takip sonucunda şüphelilerin 21 farklı kabahat aksiyonuna bulaştıklarına ait bulgular elde edildi.

GÜNDE 150 BİN TL

İmar usulsüzlüğü yaparak kar elde eden grubun imar işlerine günlük 100 ile 150 bin TL ortasında para verildiği söz edildi.

Teze nazaran yolsuzlukların başlamasını o devir Maltepe Belediyesi’nde Lider Yardımcılığı yapan Melih Morsünbül ve eski Maltepe Belediyesi İmar Müdürü ve Lider Yardımcısı olan şu anda ise CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Tasarım Müdür Yardımcısı olan Haydar Battal organize etti.

ÜST SEVİYE YÖNETİCİLER DE ARASINDA 
Yolsuzluk argümanlarıyla yakalanan isimler ortasında, eski Maltepe Belediyesi Lider Yardımcısı Ömer Ekşioğlu, eski Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet İmamoğlu, eski Maltepe Belediye Lider Yardımcısı olan ve hala Maltepe Belediye Lideri Ali Kılıç’ın danışmanlığını yapan Melih Morsünbül.

İBB’NİN TASARIM MÜDÜR YARDIMCISI DA ORTALARINDA

Eski Maltepe Belediyesi İmar Müdürü ve Lider Yardımcısı olan şu anda ise CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Tasarım Müdür Yardımcısı olan Haydar Battal’ın da ortasında bulunduğu 18 kişi kuşkulu olarak yer aldı.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.