Kılıçdaroğlu’na elektrik eleştirisi: Keban’ı bağlasanız aydınlanmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği, ödemediği faturalar nedeniyle kesildi. Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Hüseyin Likoğlu, Kılıçdaroğlu’nun izlediği politikaları eleştirdi, “HES’lere karşı çıkıyor, termik santrallere ‘Hayır’ diyor, nükleer elektrik santraline karşı çıkıyor, zeytinlik bahanesiyle rüzgâr türbinlerine itiraz ediyorlar. Ama ucuz elektrik istiyorlar” ifadelerini kullandı. Likoğlu’nun yazısından ilgili bölüm şöyle: 

‘ELEKTRİK KESME’ PRODÜKSİYONU

Pençe-Kilit, sınırlarımızın ötesinde yapılan bir operasyon olduğu için, hem HDP ile kurduğu ilişkiden dolayı hem de sınır ötesi tezkereye ‘Hayır’ dediği için CHP’nin nasıl tavır alacağı merak konusu oldu. CHP lideri Kılıçdaroğlu, operasyonun üzerinden 20 saat geçtikten sonra sosyal medya üzerinden “Mehmetçiğin ayağına taş değmesin” mesajı paylaştı.

Kılıçdaroğlu’na cevap, yarım saat sonra HDP sözcüsü Ebru Günay’dan geldi. Günay, Kılıçdaroğlu’nun “Mehmetçiğin ayağına taş değmesin” temennisine “Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız?” ifadesiyle karşı çıktı.

Bu tartışmalar yaşanırken, terör örgütü elebaşlarının, “Şehirlerde eylem yapın!” çağrıları üzerine Bursa’da gerçekleştirilen bombalı saldırıda bir ceza infaz koruma görevlimiz şehit oldu. Bir gün sonra da İstanbul’da TÜGVA’nın şubesine yine bombalı saldırı düzenlendi.

Bütün bunlar yaşanırken sessizliğini bozan Kemal Kılıçdaroğlu, kameralar karşısına geçerek, eşi Selvi Hanım’ın kendini aradığını ve elektriğinin kesildiğini bildirdiğini söyledi. Ardından CHP’nin resmi hesabı üzerinden bir elektrik kesme filmi yayınlandı.

Yeşilçam’ı geçtim… Hollywood yönetmenlerine taş çıkartır bir kurgu ile elektrik kesim anı kameraya alınmış. Elektriği kesmeye gelen ekip binaya girerken, sayaç başında çalışırken, büyük bir ustalık ve profesyonellikle çekilmiş. İtina ile izleyicinin beğenisine sunulmuş.

Ardından hava kararınca bir film de Kılıçdaroğlu çevirmiş evinde. Ben çocukluğumun bir kısmını gaz lambası ile geçirdim. Bir de ispirtolu lüküsümüz vardı, çok nadir yakıyorduk. Kemal Bey, elektrikleri kesildiği için ispirtolu değil, tüp lüküsü yakarak geçti kameraların karşısına.

HEM HER TÜRLÜ SANTRALE KARŞI ÇIK HEM DE UCUZ ELEKTRİK İSTE!

Sonra ne mi oldu… Yukarıda bahsettiğim gündem gitti, Kılıçdaroğlu ve CHP’nin lüküsü gündem oldu. Benim de bu yazıda yaptığım gibi birçok kişi CHP’nin lüküs tiyatrosunun peşine takılıp gitti, gidiyor.

Kemal Bey’in elektriği niye kesilmiş… Elektrik zamlarını protesto edeceğim diye faturasını üç aydır ödemediği için dağıtım şirketi EnerjiSa yasa gereği Kılıçdaroğlu’nun elektriğini kesmiş. Tesadüf mü, denk mi geldi bilmiyoruz. Tam böyle bir gündemde bu kesinti kameralar eşliğinde gerçekleşti.

Peki, elektriği pahalı bulanlar, Türkiye’deki elektrik yatırımları karşısında ne yaptılar.

Güneş enerjisi için milyar dolarlık yatırım yapanlara ‘çete’ diyorlar, çift eğrilikli beton kemer kategorisinde dünyanın en yüksek üçüncü, genel kategoride dünyanın en yüksek yedinci barajı Yusufeli Barajı’nı yapan yatırımcıya ‘çete’ diyorlar. HES’lere karşı çıkıyor, termik santrallere ‘Hayır’ diyor, nükleer elektrik santraline karşı çıkıyor, zeytinlik bahanesiyle rüzgâr türbinlerine itiraz ediyorlar. Ama ucuz elektrik istiyorlar.

Bu karanlık zihniyete Keban Barajı’nın elektriğini bağlasanız aydınlatamazsınız. Dolayısıyla gerçek gündemimizle meşgul olup aydınlık yarınlar için çalışmaya devam etmeliyiz.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.