Josef de Souza toplumsal medyadan duyurdu!

Spor Toto Üstün Lig’in 5’inci haftasında Beşiktaş’ın deplasmanda MKE Ankaragücü’nü 3-2 mağlup ettiği müsabakanın akabinde bir Ankaragücü taraftarı Beşiktaşlı futbolculara saldırmış, siyah-beyazlı takımın grup kaptanı Josef de Souza da taraftara müdahalede bulunmuştu. Bu hareketi sonrasında kırmızı kart ile cezalandırılan Brezilyalı orta saha oyuncusu, 1 maç ceza almış lakin PFDK tarafından ekstra bir ceza verilmemişti.

Josef de Souza’nın cezasına yapılan itirazın Tahkim Şurası tarafından reddedilmesinin akabinde Beşiktaş 2’nci Lideri Engin Baltacı ve Josef de Souza, Vodafone Park’ta basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Brezilyalı orta saha oyuncusu, şahsî toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla ayrılığı duyurdu. Josef yaptığı paylaşımda, “Duygusallaşarak ağlamamın nedeni, ailemle görüşmem ve haksız bir ceza aldıktan sonra verdiğimiz karar. Eminim ki buna misal bir olay yeniden olacak ve ben de tekrar birebir hali sergileyeceğim. Bu dönem elimizden gelenin en düzgününü yapıp BEŞİKTAŞ’ı tekrar şampiyon yapmaya çalışacağız. Fakat gelecek dönem için artık burada kalmak bana bu tıp bir olay tekrar yaşanırsa birebir reaksiyon vereceğim için kendimi inançta hissettirmiyor. Zira biliyorum ki karakterim nedeniyle ekip arkadaşlarıma yapılacak saldırganlığı kabul etmeyeceğim ve tekrar ceza alacağım. Bu yüzden kendimi inançta hissetmediğim bir ligde kalamam, bu söylediğimi kalbimi çok acıtıyor olsa bile” sözlerini kullandı ve gelecek sene Beşiktaş’tan ayrılacağını açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.