İtalya’da 4’ü Türk 7 kişiyi taşıyan kayıp helikopteri arama çalışmaları sürüyor

İtalya’nın Lucca kentinden kalktıktan sonra kaybolan ve içinde 4 Türk’ün de bulunduğu helikopteri arama kurtarma çalışmaları, lokal saatle 07.00’de yine başladı.

İtalya’da 9 Haziran’da Toskana bölgesine bağlı Lucca kentindeki Capannori Tassignano Havaalanından kalkan ve içinde 4’ü Türk 7 kişinin bulunduğu helikopterin Modena civarında radar temasının kesilmesinin akabinde başlatılan arama çalışmalarında 2’nci güne girildi.

Treviso’daki bir paklık kağıdı üretim tesisine gitmek üzere havalanan helikopter için gece yarısına kadar yürütülen arama çalışmalarında sonuç alınamadı. Çalışmalar, bugün mahallî saatle 07.00 sıralarında Hava Kuvvetleri ve Modena Valiliği uyumunda tekrar başladı. Helikopterden alınan en son sinyaller, dronelar, Alpler Kurtarma Grupları, İtalya Hava Kuvvetleri, itfaiye, polis ve sivil savunma gruplarının ağır eforları ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar helikoptere dair rastgele bir iz bulunamadı. Ayrıyeten helikopterden acil durum sinyali gelmediği belirtildi.

Helikopterde Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için İtalya’da bulunan 4 çalışanı, 2 Lübnan vatandaşı ve İtalyan pilot bulunuyordu.

Helikopterde bulunan Türklerin isimleri de muhakkak oldu: Eczacıbaşı Holding’e bağlı Altınova’daki İpek Kâğıt Fabrikası Müdürü Arif Cez, Eczacıbaşı Tüketim Eserleri Manisa Yatırım Projeleri Müdürü Serhat Kenar, Eczacıbaşı Tüketim Eserleri Şirketi Fabrikalar Yöneticisi Altuğ Erbil ve Yatırım Projeleri Müdürü İlker Uçak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.