İstanbul Barosunda yeni seçim süreci başladı

İstanbul Barosu Eski Genel Sekreteri Avukat Mert Er Karagülle İstanbul Barosunun 2022 Genel Şurasında yapılacak seçimlerde İstanbul Barosu Lider adayı olacağını duyurdu.

2020 yılı Olağan Genel Konseyi’ni pandemi nedeniyle 2021 Ekim ayında yapabilen İstanbul Barosunda, yeni seçim süreci hazırlıkları başladı. Son seçimde 8503 oyla 3. sefer İstanbul Baro Lideri seçilen Avukat Mehmet Durakoğlu tekrar aday olmayacağını açıklamıştı. Gözler bu yıl 52 bin üyeli baronun yeni adaylarına çevrildi.

İstanbul Barosu Eski Genel Sekreteri Avukat Mert Er Karagülle İstanbul Barosunun 2022 Genel Konseyinde yapılacak seçimlerde İstanbul Barosu Lider adayı olacağını duyurdu.

Ekim ayında yapılması planlanan seçimlere adaylığını şahsî toplumsal medya hesabından duyuran Avukat Mert Er Karagülle şu tabirleri kullandı;

“Yalnızca görünen meseleye odaklanmayan, ‘kaynağını’ irdeleyen, özgür ve özgün fikirler üreten, bunu gerçekleştirirken de yargının bağımsız ögesi olan Savunma Kurumu’nu ve Avukatlık İdeolojisi’ni temel alan bir yaklaşıma muhtaçlık var. Sizlerin de iştirakiyle en kapsamlı yapılanmayı sağlayacağız. Beraberce üretmeyi hedefleyen bu birliktelik, 2022 yılı Genel Heyeti’nde kendisini söz edecek. Ben de, oluşan bu yerde İstanbul Barosu Lider Adayı olarak vazife alacağım”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.