İnternetten düğün alışverişinde artış

PTT iştirak şirketi PttAVM.com’un Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, yaptığı açıklamada, düğün sezonu yaklaşırken internet üzerinden eşya alışverişinin hızlandığını belirterek, “2 yıldır pandeminin gölgesinde evlilik hazırlıkları yapılıyordu. O dönem internetten beyaz eşya ve çeyiz alışverişleri alımı son derece yükselmişti. Bu yıl çok daha rahat bir evlilik dönemi yaşanacak. Gördüğümüz kadarıyla e-ticaret üzerinden küçük ev aletleri ve beyaz eşya alımlarında bir hareketlilik başlamış durumda. Hem ürün aramalarında hem de alışverişlerde bir evlilik hareketi görülüyor” dedi.

Evlilik hazırlıklarına çeşitli kampanyalarla kolaylık sağlayacaklarını kaydeden Çevikoğlu, “Çiftlerin ev alışverişi telaşları artarken bizler de tedarikçilerimizle çeşitli kampanyalar hazırlayarak bir nebze rahatlık sağlamak istiyoruz. Son dönemde verilerimizi incelediğimizde özellikle çeyiz paketleri gibi ürünlere talep yoğunlaştı. İndirimlerimizi beyaz eşya, ev dekorasyon, mutfak gereçleri ve ev aletleri kategorilerinde başlattık. Tedarikçilerimizle birlikte ürüne göre değişkenlik gösteren ortalama yüzde 15-20’lere varan indirimler hazırlandı. Ayrıca birçok üründe de ücretsiz kargo ile alışverişlerde kolaylık sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. Çevikoğlu, vatandaşları Ticaret Bakanlığı ve TOBB öncülüğünde verilen güven damgalı e-ticaret platformlarından alışveriş yapmaları konusunda da uyardı.

100 ONLİNE SİPARİŞİN 22’Sİ KAHVE MAKİNESİ

Çiftlerin alışveriş alışkanlıklarının değiştiğini de belirten Hakan Çevikoğlu, “Ülkemizde bir yıl içerisinde yaklaşık 600 bine yakın çiftin evlendiği ifade ediliyor. Bakıldığında, her 100 alışverişin 22’sini kahve makinesi, blender gibi elektronik küçük ev aletleri oluşturuyor. 15-16’lık kısmını ise tencere, tava, çatal kaşık takımı gibi pişirme ve yemek araçları kapsıyor. Daha önce de tespit ettiğimiz, pandemi dönemiyle de artış yaşanan hamur yapma makinesi ve ekmek yapma makineleri çeyiz paketlerinde yer almaya başladı. İnternetten mobilya alımı diğer ürünlere göre daha sınırlı. E-ticaret üzerinden büyük oturma ve yatak grupları değil de sehpa, tek gardrop, masa gibi tekli ve küçük mobilya alımları daha çok oluyor” bilgisini verdi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.