İmamoğlu’nun bayramlaşma afişleri kimliği belirsiz kişilerce toplatıldı! CHP’li vekil görüntüleri TBMM’ye taşıdı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Ramazan Bayramı’nda Trabzon ve Rize‘de yapacağı bayramlaşma programına ilişkin afişlerin kaldırıldığı görüntüler özellikle sosyal medyada büyük tartışma yarattı.

CHP’Lİ VEKİL GÖRÜNTÜLERİ TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

Gündem olan videoyu TBMM gündemine taşıyan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na “Halkı bilgilendiren bu afişler kimleri rahatsız etmiştir? Afişlerin toplatılması talimatı kim tarafından verilmiştir” diye sordu.

“ŞİKAYETLER ÜZERİNE AFİŞLERİ TOPLATIYORUZ” İDDİASI

CHP’li Bayraktutan, Rize‘de Çay Kanun Teklifi’nin TBMM’de kabul edilmemesi üzerine CHP Rize İl Başkanlığı tarafından asılan afişlerin kaldırılması olayı sıcaklığını korurken; bu kez de Ekrem İmamoğlu’nun Rizelilerle yapacağı bayramlaşma programına ilişkin afişlerin toplatıldığına dikkat çekti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na soru önergesi yönelten Bayraktutan, Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerinin “Biz gelen şikayetler üzerine afişleri toplatıyoruz” yanıtını verdiği iddialarına değindi.

“AFİŞ TOPLATMA TALİMATI KİM TARAFINDAN VERİLMİŞTİR?”

Önergedeki sorular şöyle; “Usulsüz içeriği bulunmayan, program yer ve saat bildirimi niteliğindeki afişlerin toplatılma gerekçesi nedir? Halkı bilgilendiren bu afişler kimleri rahatsız etmiştir? Afişlerin toplatılması talimatı kim tarafından verilmiştir? Bayramlaşma afişleri ile ilgili Bakanlığınız birimlerine iletildiği iddia edilen şikayetlerin konusu nedir? Şikayetler kimler tarafından yapılmıştır? Tarafınıza iletilen her şikayet sonrası aynı uygulama yapılmakta mıdır? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na karşı özel bir uygulamaya mı gidilmiştir?”

ANKA / Şeyma Paşayiğit – Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi, Ekrem İmamoğlu, Rize, TBMM, Güncel, HaberlerRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.