İBB’nin yaptığı levhaları boyadılar: Kaldırılmazsa biz kaldıracağız

İBB, Sarayburnu’ndaki parkın muhtelif yerlerine üzerinde İstanbul’daki tarihi mekanların figürlerinin işlendiği çok sayıda metal levha yerleştirdi. İstanbulluların yürüdüğü parkın zeminine konulan levhaların üzerinde ise Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Beyazıt Camisi, Topkapı Sarayı, Kapalıçarşı ile Sultanahmet Çeşmesi gibi İstanbul’un simge yapıları ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresi yer alıyor.

SPREYLE BOYADILAR

Kendilerini Müdafaa İslam Derneği üyesi olarak tanıtan bir grup kişi levhaların yerde olmasının, üzerlerindeki camilere saygısızlık olduğunu söyleyerek ellerindeki spreylerle siyaha boyadı.

“İstanbul’daki bütün camileri resmederek yerlere koymuşlar. İnsanlar üzerlerine basıyor. Biz Müdafaa İslam Derneği olarak spreylerimizi aldık geldik. Arkadaşlarımızla bunları boyadık bir tepki olarak.” diyen şahıs bunların kaldırılmaması durumda gelip kendilerinin kaldıracağını dile getirdi.

“BU SUÇ DEĞİL”

Yaptıklarının suç olmadığını söyleyen şahıslar, “Bu bir suç değil. Çünkü siz bizim değerlerimizi aşağılamak istiyorsanız, biz de değerlerimizi savunmakla mükellefiz. Bu kanuni bir suç değil. Biz sadece hakkımızı arıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir