Fatih Erbakan: Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz çıkartacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, 2023 seçimlerine ait açıklamalarda bulundu.

Erbakan, partisinin Eskişehir 2’nci Olağan Vilayet Kongresi’ne katılmak üzere kente gitti.

Burada yaptığı açıklamada Erbakan, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili iletiler verdi.

Cumhurbaşkanı adayı mesajı

“Kendi partimizin ismiyle seçimlere gireceğiz.” diyen Erbakan, “Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz çıkartacağız. Şu anda görünen o. Bunun için de Türkiye genelinde en çabalı çalışmalarımızı ortaya koyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Erbakan, “81 vilayet, 920’den fazla ilçede teşkilatlanma, 250 bini aşan resmi üyemiz, 50 bine yakın sandık baş müşahidimiz, pek çok vilayette mahalle ve köy teşkilatlarımız, buna ilaveten hanım ve gençlik teşkilatlarımız daima yerde halkımızla birlikte çalışmalarına devam ediyor.

“Hiçbir biçimde baraj sorunu olmayan…”

İnşallah, Yine Refah Partisi kendi başına hiçbir formda baraj sorunu olmayan, güçlü bir siyasi aktör olarak seçimlere girecektir. Bütün çalışmalarımızı süratli bir formda devam ettiriyoruz. Üye sayımızı da en kısa müddette 500 bine çıkarma maksadımız var. Şu anda 250 bini geçtik, 500 bine gerçek adım adım gidiyoruz.” diye konuştu.

Devrim Arabası Müzesi’ne ziyaret

Öte yandan Erbakan, Vilayet Kongresi öncesinde Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) Yerleşkesi’ndeki “Devrim Arabası Müzesi”ni ziyaret etti.

Yeniden Refah Partisi başkanı, “Burada, İhtilal arabasının macerası diyebileceğimiz yaşananları müze yetkililerinden dinledik. Türkiye’de motor üretiminin aslında babası olarak anılabilecek zat, merhum Erbakan Hocamızdır. 1956 yılında Türkiye’nin birinci ve tek yerli ve ulusal fabrikası Gümüş Motoru kurmuştur.

Devrim arabasının üretilmesi süreci

İstanbul’da ve bütün baskılara, zorluklara karşın yılda 2 bin 500 dizel motorunu bu fabrika üretmiştir. Gerisinden tabi merhum Erbakan Hocamız 1961 yılında Bakanlar Heyeti’ne bir sunum yapmış.

Türkiye’de yerli ve ulusal bir motorun üretileceğini, buna milletimizin gücünün yetebileceğini, bunun olması gerektiğini tabir etmiş. Bu sunumdan 3 ay sonra da İhtilal arabasının üretilmesi kararı alınmış. Böylelikle bu üretimi teşvik ve öncülük etmiş bir zat Erbakan Hocamız.” şeklinde konuştu.

Katma kıymetli ileri teknoloji üretimi vurgusu

Erbakan, Türkiye’nin üretime, istihdama, katma kıymetli ileri teknoloji üretimi ve ihracatına yönelik adımları atması gerektiğini vurguladı.

Merhum Necmettin Erbakan’ın, hayatını Türkiye’nin kalkınması, endüstrileşmesi, üretimini, ihracatını arttırması, dış ticaret açığı veren değil, dış ticaret fazlası veren bir ülke olmasına adadığını anlatan Erbakan, şöyle konuştu:

“Aynı maksatlar için çalışmalara devam ediyoruz”

“Bizler de kendisinin yolundan yürüyenler olarak tıpkı amaçlar için çalışmalara devam ediyoruz. İnşallah Türkiye’nin, dünyanın en gelişmiş ülkeleri ortasında yer alması, tekrar büyük ülke haline gelmesi, dünyanın gelişmiş ülkelerini bile geride bırakması en değerli maksadımız ve temennimizdir.

Bunun için de üretime, istihdama, ihracata yönelik iktisat modelinin uygulanması, katma pahalı üretim ve katma bedelli ihracatın ülkemizde kesinlikle gerçekleştirilmesi koşuldur.”


AA’nın haberine nazaran, cam kabinde sergilenen İhtilal arabasını inceleyerek direksiyonuna geçen Fatih Erbakan’a, merhum Necmettin Erbakan’ın, 1973 yılında Eskişehir Lokomotif Fabrikası seyahatinde motor incelerken çekilen bir fotoğrafı armağan edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.