Dimitris Samolis: ‘Masouras için Trabzonspor 9 Milyon Euro ödemeli’

Spor Toto Üstün Lig’de şampiyon olan Trabzonspor, geçen dönem Giorgos Masouras ile ilgilenmişti. Teknik yönetici Abdullah Avcı da bunu kendisiyle yapılan röportajda lisana getirdi. Yunanistan’da yayın yapan Gazetta’da öne çıkan isimlerden biri olan Dimitris Samolis, Türkiye’de forma giyen Yunan futbolcular hakkında Sporx’e konuştu. Samolis, geleceği hakkında çeşitli tezler ortaya atılan Trabzonsporlu Bakasetas için değerli bilgiler paylaştı.

MASOURAS İÇİN TEKRAR MÜZAKERELER BAŞLAR MI?

Öncelikle Trabzonspor’un önemli biçimde ilgilendiği Masouras hakkında değerlendirmeler yapan Yunan gazeteci, “Açıkçası kendisi son yıllarda Olympiakos’un en uygun oyuncularından biri. Grubun birinci golcülerinden biri diyebilirim. Aslında bu durum onun satılması açısından ülkü bir zamanlama lakin bunun olacağından emin olamıyorum. Olympiakos onu fakat istediği fiyata satardı. Bilgilerim; Masouras için yaklaşık 9 milyon Euro istedikleri tarafında. Trabzonspor, Olympiakos’un istediği paraya yakın yeni bir teklif yaparsa transfer süreci her şeye açık. Lakin; Giorgos çok kıymetli bir oyuncu ve kulübün en pahalı isimlerinden biri. Olympiakos onu bu kadar kolay kaybetmek istemez” sözlerini kullandı.

“TRABZONSPOR’A ASLA SORUN YARATACAK BİRİ DEĞİLDİR”

Futbolcunun özelliklerinden ayrıntılı biçimde bahseden Samolis, “Giorgos yalnızca Olympiakos için değil, Yunan futbolu ismine da çok değerli bir oyuncu. Kolay gol atabilme özelliği var. Onu besleyen oyuncularınız varsa çok gol atabilir. Ayrıyeten gol bahtı da yaratabiliyor. Onun için bir öteki değerli şey ise çok yeterli bir kişiliğe sahip olması. Asla sorun yaratacak biri değildir” dedi.

“BAKASETAS, YUNANİSTAN’A DÖNMEK İSTEMİYOR”

Trabzonspor’da forma giyen Bakasetas’ın kadrodan ayrılmayı düşündüğü tarafında Türkiye basınında haberler yer almıştı. Yunan gazeteci, Bakasetas ile ilgili son durumu özetledi ve aldığı bilgileri şu biçimde paylaştı:

“Bakasetas şayet özgür kalırsa eminim tüm Yunan kulüpleri onunla ilgilenecektir. Şu anda tahminen de en kıymetli Yunan oyuncu. Sorun şu ki; Tasos artık Yunan futboluna dönmeyi düşünmüyor. Gelecekte tahminen evet lakin şimdilik geri dönmek istemediğinden eminim. Zira yurt dışında oynamayı seviyor ve orada devam etmek istiyor.”

“PELKAS KALİTESİNDE BİR OYUNCUMUZ YOK”

Öte yandan tecrübeli gazeteci, Fenerbahçe forması giyen ve performansında dalgalanmalar yaşayan Dimitris Pelkas hakkında da fikrini paylaştı. Samolis, “Pelkas, 2020-2021 döneminde çok uygun bir manzara çizmişti. Lakin bu yıl birebir üretkenlikte değildi. Lakin; Pelkas her durumda Yunan Ulusal Ekibi oyuncusu olarak kabul ediliyor. Zira Fenerbahçe’de oynayan Pelkas kalitesinde çok fazla oyuncumuz yok” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.