Cumhurbaşkanlığı duyurdu… KPSS ile işçi alım takvimi, imtihanın geçerlilik müddeti

İletişim Lideri Altun, kamu kurumlarının eleman alımlarına ait açıklama yaptı.

Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile işçi alım süreçleri yeni KPSS takvimine nazaran güncellenecektir. KPSS ile alım yapmayı planlayan kamu kurumlarımız, kontenjan ve kurallarını 17 Eylül’de başlayacak KPSS takvimindeki imtihanların gerçekleşmesi ve sonuçların açıklanmasının akabinde ayrıyeten duyuracaktır” sözlerini kaydetti. 

“KPSS SONUCU GEÇERLİLİK SÜRESİ”

İletişim Lideri Altun daha sonra yaptığı paylaşımda “Bu yıl kamu vazifelerine atanacaklar için ‘KPSS sonucu geçerlilik süresi’ bir sonraki KPSS ile son iki yılın sonuçlarını da kapsayacak formda uygulanacak. Süreci en başından beri titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği üzere, bu bahiste tek bir vatandaşımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade edilmeyecektir.” dedi. 

KPSS YİNE YAPILACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, “Yapılan kapsamlı değerlendirmelerin akabinde hem 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edilmiş, hem de 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak oturumlar ertelenmiştir.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.