Bir oyuna daha Türkçe dil desteği geliyor

Polonya merkezli Anshar Studios tarafından geliştirilen Gamedec, ilk kez Gamescom 2019’da karşımıza çıkmıştı. İzometrik bir RPG oyunu olan Indie yapım, alışılmıştan biraz farklı olarak oyuncularını Cyberpunk tarzı bir atmosferle buluşturuyor. Dedektif rolüne bürünme imkanı tanıyan oyun 16 Eylül 2021 tarihinde PC için çıkışını gerçekleştirmişti. Nintendo Switch’e de çıkması beklenen yapım için 2020 yılında Türkçe dil desteği kampanyası başlatılmıştı.

Gamedec için Türkçe dil desteği ne zaman geliyor?

Başlatılan kampanya kısa sürede yoğun ilgi gördü. Gamedec Twitter hesabından bugün yapılan duyuruda Türkçe dil desteği resmen duyuruldu. Duyurunun beraberinde işaret edilen çıkış tarihi de 26 Nisan 2021 olarak açıklandı. Aynı tarihte yayınlanacak 1.5 güncellemesiyle beraber oyuna eklenecek. Güncellemeden sonra bizi oyunda Türkçe altyazılar karşılayacak. Ayrıca güncelleme oyuna yeni, Türkçe olmayan, seslendirmeler ekleyecek.

26.04 tarihinde gelecek olan 1.5 güncellemesinin Türkçe dil desteğini getireceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Sanal dünyalar dedektifleri bekliyor, bu meydan okumaya hazır mısın? ?? pic.twitter.com/DASVSuzPNS

— Gamedec (@GamedecTheGame) April 23, 2022

Gamedec geliştiricileri ayrıca, oyunun çıkışından bu yana Türkçe desteğinin en çok tartışılan ve istenilen konu olduğunu aktardı. Dolayısıyla oyuna bu özelliği büyük bir memnuniyetle eklediklerini belirttiler. Gelecek güncellemeyle beraber Türkçe’nin yanı sıra Korece desteği de geliyor. Gamedec incelememizde “Ready Player One” filmini de anımsatan oyun, Steam’de 64.99 TL’ye satılıyor ve ücretsiz deneme imkanı da sunuyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.