Beylikdüzü’nde, Mısırlı işadamı ve çalışanlarının darbedilme anları kamerada

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesine bağlı Yakuplu Mahallesi’ndeki bir rezidansta, dün saat 16.00 sıralarından Mısır asıllı iş adamı Muaz Baltacı ve çalışanları hücuma uğradı.

Teze nazaran bayan çalışanları “Buradan gideceksiniz.” diyerek tehdit ve küfürlerle dışarı çıkaran 5 kişi, Baltacı ile beraberindeki 2 çalışanı darbetti.

Bir çalışanın ihbarı üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi.

DHA’nın haberine nazaran; polis tarafından gözaltına alınan saldırganlar, sözleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Çalışanlar, iş yerine giren şahıslardan şikayetçi oldu.

Şüphelilerin, polis merkezindeki süreçleri devam ediyor.

Olay anı kamerada

Öte yandan, olay anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Birebir şahısların evvelden de iş yerine gelip tehditler savurduğu öğrenildi.

Olayın nedeni kira kontratı

İş adamı Muaz Baltacı, saldırganların kira kontratı nedeni ile sorun yaşadıkları yeni mal sahipleri Murat Yeşilyurt tarafından tutulduğunu sav etti.

Baltacı, 8 yıl daha sürecek olan kontratları yerine 25 bin dolarlık yeni kontrat teklifini fazla buldukları için Yeşilyurt tarafından tehditler aldığı ve ırkçı telaffuzlara maruz kaldığını öne sürdü.

“Çalışanlarımızı, yatırımcılarımı ve arkadaşlarımızı darbediyorlar”

Baltacı, yaşadıklarını şu sözler ile anlattı:

“Tanımadığımız 5 kişi, ofisimize geldi. Kapıyı zorla açarak içeri girdiler. Çalışanlarımızı, yatırımcılarımı ve arkadaşlarımızı darbediyorlar. Silah ve tabanca göstererek herkesi darbediyorlar. Bayanları bağırarak dışarı atıyorlar. İçerideki 2 erkek çalışanı darbettiler. Bunlardan biri ise yeni ameliyat olmuştu.”


“Bu ofisten çıkana kadar değil, bu ülkeden gidene kadar yapacağım”

Mal sahibinin kendisi ile tartışırken, “Sen bu ülkeden gidene kadar devam edeceğim.” dediğini söyleyen

Baltacı, “Bu bireyleri aslında tanımıyoruz. Mal sahibimiz ile problemimiz var. Biz, onların kiracısıyız. Bunlar bize mail yolu ile 25 bin dolarlık, yeni kira kontratını imzalamamızı istedikleri bir teklif attılar. Biz olağan ki bu fiyatı kabul etmedik. Kabul etmeyince, bizi çıkarmak için tehditler başladı. Beni arattırıyorlar, takip ediyorlar. Ofise daima tıpkı bireyler yahut farklı bireyler gelerek tacizde bulunuyor. Esasen bana direkt, ‘Seni bıktıracağım, sen bu ofisten çıkana kadar değil, bu ülkeden gidene kadar yapacağım’ dedi.” formunda konuştu.

“Adamlar bizi döverken, onlarla tokalaştılar”

Ayrıyeten rezidans güvenliğinin zayıflığından da yakınan Baltacı, “Buraya aidat ödüyoruz. Bu türlü beşerler nasıl buraya girebiliyor? 31’inci kata diye gelip bizim katımıza çıkıyorlar. Bu nasıl olabiliyor? 31’inci katta da Murat Yeşilyurt’un ofisi var. Güvenlik amiri olay olurken buradaydı. O adamlar bizi döverken, onlarla tokalaştılar.” dedi.

Öte yandan Yeşilyurt ve Baltacı ortasındaki tahliye davasının devam ettiği öğrenildi.

Yeşilyurt’un ise daha evvel Baltacı’nın ofisine gelip tehditler savurduğu anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.