Arbede büyüyor: YETERLİ Parti yetkilisi CHP’li Yarkadaş’a ‘Hadsiz’ diyerek reaksiyon gösterdi

CHP’li eski Milletvekili Barış Yarkadaş, dün katıldığı canlı yayında ÂLÂ Parti ile CHP ortasındaki ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ polemiğini kıymetlendirdi.

GÜZEL Parti tarafından CHP’ye yönelik tenkitlere reaksiyon gösteren Yarkadaş, “HDP’li seçmenlerin katkısıyla seçilen büyükşehir belediyelerinden ihale alıyorlar. Tek tek biliyorum beni konuşturmasınlar.” dedi.

İYİ PARTİ’DEN YARKADAŞ’A TEPKİ

Yarkadaş’ın kelamlarına ÂLÂ Parti cephesinden karşılık geldi.

GÜZEL Parti Lokal İdareler Lideri ve Muğla Milletvekili Metin Ergun, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “Barış Yarkadaş, bir televizyon kanalında Millet İttifakı belediyelerini zan altında bırakan ve Millet İttifakı’na istikamet tayin etmeyi amaçlayan beyanatlarda bulunmuş ve haddini aşarak GÜZEL Partililerin Millet İttifakı belediyelerinden ihale aldıklarını argüman etmiştir. Yarkadaş; yalnızca UYGUN Partililer değil, gerekli türel koşulları taşıyan tüm hukukî ve özel şahıslar, bütün belediyelerimizin ihalelerine katılabilir ve gereken kurallar sağlandığı takdirde de iş akdi yapabilirler.” tabirlerini kullandı.

“HADSİZ BEYANATLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILACAĞINA İNANIYORUM”

“Millet İttifakı belediyeleri Kamu İhale Kanunu’na uygun olarak, şeffaf ve hesabı verilebilir süreçlerle hizmet alımlarını yapmaktadır. Belediyelerimizde atamalar ise liyakate nazaran yapılmakta ve Belediye liderleri kimi isterse onunla çalışma yetkisine sahiptirler.” diyen Ergun, yansısını şöyle sürdürdü:

“Yarkadaş’ın Millet İttifakı belediyelerini zan altında bırakan ve Millet İttifakı’na kendince istikamet tayin etmeye çalışan bu açıklamaları, hem seçilmiş belediye liderlerimizi, hem de Millet İttifakı’na oy veren milyonlarca vatandaşımızı incitmiştir.

“Mevkidaşım Sn. Seyit Torun’un da Millet İttifakı belediye liderlerini töhmet altında bırakan bu hadsiz beyanat için gereken açıklamayı yapacağına inanıyorum. Millet İttifakı’na terörü yasal görenlerle bir arada yol yürümeyi dayatan ve Millet İttifakı belediyelerinin başarılarına gölge düşüren bu sorumsuz ve hadsiz açıklamalarından dolayı Sn. Yarkadaş’ı, esefle kınıyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.