Apple Music mekansal ses özelliğini nihayet alıyor

Apple Music mekansal ses özelliğini nihayet alıyor

Girişim bugün tekno efsanesi Jeff Mills tarafından geliştirilmiş bir One Mix setinin yanı sıra Boys Noize ve The Blessed Madonna gibi yıldızlardan 15 Boiler Room seti ile başlıyor. Aylık One Mix bölümleri ve Boiler Room albümleri de dahil olmak üzere yıl boyunca daha fazla mekansal ses miksajı gelecek.

Apple Music, dans ve elektronik müzik dünyasından “en iyi DJ’lerini” vaat etmesine rağmen, geleceğin sanatçılarıyla da ilgileniyor. Uzamsal ses yalnızca AirPod’lar ve bazı Beats kulaklıklar için otomatik olarak etkinleştirilir durumda olacak. Yetenekli üçüncü taraf donanımlarını kullanabilirsiniz, ancak desteği manuel olarak etkinleştirmeniz gerekecek.

Apple’ın Atmos desteğini kalabalığa genişlettiğini görmek şaşırtıcı değil. Mekânsal ses, elbette Apple Music ve AirPod’lar için bir satış stratejisi, ancak bu özelliği bekleyen fazlasıyla kullanıcı da mevcuttu. Özellike DJ mikslerini sevenler için vazgeçilmez bir özellik olacak. Teoride, favori bir DJ’in rakip servislerde bulamayacağınız bir Atmos miksi üretebileceğini bilerek Apple Music üyeliğinizi sürdürme olasılığınız çok yüksek diyebiliriz. Spotify müzik dinleme platformları arasında açık ara bir numara olsa da Apple da rekabeti artırmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor diyebiliriz. Yenilikler bu rekabete yetecek mi göreceğiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.