Akşener’den öğretmene şiddet açıklaması: Kantarın topuzunu kaçırdınız

ANKARA – YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin eğitim planına ait toplantının akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ankara’da öğretmenlere yönelik polis şiddetinin hatırlatıldığı Akşener, “Ben bir öğretmenim, eğitimin her alanında çalıştım. Öğretmenlerin bu kadar itilip kakıldığı hiçbir periyot yaşamadık. ‘Atanamayan öğretmen’ diye bir kavram var. ‘Ücretli öğretmen’, ‘sözleşmeli öğretmen’ diye bir tanım var. Öğretmene her yerde çok büyük itilme, kakılma var. Özel okullarda, dershanelerde çalışan öğretmenler var. Pek birçoklarının minimum fiyat ve altında çalıştığına dair savlar var. Siz bu öğretmenlere çocuklarınızı emanet ediyorsunuz. Bu derece hoyrat davranılan bir eğitim sistemi olamaz. Hak aramaya çaba eden bir öğretmen kümesine kantarın topuzunu kaçırdığınız bir tavrı son derece yanlış buluyorum. Yanlışsız bulmuyorum” sözlerini kullandı.

‘SAYIN’ DEMEYE DİLİMİN VARMADIĞI İSMAİL KAHRAMAN’

Şehirlerin kurtuluş yıl dönümlerinin kutlanmasına karşı olduğunu söyleyen eski TBMM Lideri İsmail Kahraman’a yönelik soruya ise Akşener şu karşılığı verdi: “Sayın demeye dilimin varmadığı İsmail Kahraman Bey’in bu birinci vukuatı değil. Bu bir şuur altı, bu bir tercih. Anlaşılıyor ki, bizim gibiler vilayetlerimizin işgalden kurtuluş günlerini anmaya, şehitlerimize, gazilerimize rahmet okumaya, şükran duymaya devam edeceğiz. ‘Sayın’ diyemediğim İsmail Kahraman Beyefendi anlaşılıyor ki, ‘Yunan kazansa çok yeterli olurdu’ diyen zihniyet çerçevesinde işgal edilmiş günleri anmaya, ona hürmet duymaya devam edebilir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.