AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten İmamoğlu açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde yaşanan gerginlik hakkında, “Dikkatli bir şekilde takip ettik, birden fazla olayı var. Biz her türlü şiddete karşı olduğumuzu ifade ediyoruz. Biz siyasetin özgürce yapılabilmesini istiyoruz. Dış müdahalenin manipülasyonun olmaması gerekir. Bir şiddet olayı asla onaylanamaz. Mazur görülmesi söz konusu olamaz. Kurallı siyasete dikkat etmek lazım, YSK’nın belirlediği yerlerde faaliyetleri yapıyoruz. Aksi takdirde bir meydan var ve 5 partinin geldiğini düşünün. “Burası miting alanı değil” uyarısı ve yönlendirmesi gerekir. Trafikten tutun da güvenliğe kadar bir çok yolu var. Bu kurallı siyasete dikkat etmek lazım. “Ben burada yapacağım” derseniz kurallı siyasete dikkat etmediğiniz anlama geliyor.” dedi. 

“ERDOĞAN’I HEDEF ALMAK YAKIŞIKSIZDIR”

Çelik, İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef almasıyla ilgili de, “Biz herkese geçmiş olsun diyoruz. Esas olan da birincisi kurallı siyaset ikincisi de kışkırtmadır. Birileri bir şey yapmışsa kapsamlı soruşturma yapılacaktır. İBB Başkanı en ufak bir olayda direk Cumhurbaşkanımızı hedef alıyor. Bu yakışıksız bir beyandır. Fiziki bir şiddete karşı olduğumuz gibi sözel şiddete de karşı olmamız gerekiyor. Otobüsler oraya yerleştirildi diye başlamış olay, orası miting alanı değil. Millet İttifakı bir çok yerde miting yaptı ve güvenlik güçleri her zaman güvenliği sağladı. Orada bir ihmal varsa ona da bakılır. Türkiye’nin her yerinde herkes miting yapıyor. Herkes için güvenlik tedbiri alınıyor. Şiddeti topyekün reddediyoruz. Üzücü bir hadise yaşandı, herkese geçmiş olsun diyoruz. Partilerimiz, meşreplerimiz farklı olabilir. Hepsi bizim vatandaşımız. Tabi ki seçimlerde bir kazanan bir kaybeden olacak ama ilk turda bitecek bu, o gece bitecek bu rekabet dedi. 

SEÇİM SONRASI AB İLE İLİŞKİLER

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Ömer Çelik, açıklamalarına şöyle devam etti:

Türkiye bir çok boyutu var ama Türkiye güçlü bir Avrupa devletidir. Gerçekten ortaklarımızla, müttefiklerimizle kazan kazan esasına göre anlaşmalarımızı sürdürüyoruz. Avrupa’nın geleceğine yönelik de sağlayacağımız katkılarımız var. Burada çok boyutlu dış politika var, kaç ülkeyle yeni bir sayfa açıldığı da görüldü. 

İlk turda kazanacağız sonra yatırımcıların nasıl sıraya gireceğini göreceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NUN “SOKAĞA ÇIKMAYIN” AÇIKLAMALARI

Bunlar bir tecrübesizlik ve sorumsuzluk. Vatandaşımız kaybetmez, herkes kazanır. Sandığın iktidarı belirleme gücü kazanıyor. “O gece çıkmayın, bir takım provakasyonlar olacak” demek başlı başına provakatif söylem.

Her zamanki gibi seçimlerde kaybedenler ve kazananlar olacak. Biz birinci turda bu işi bitireceğiz. Hiçbir vatandaşımız kaybetmeyecek. Ondan sonra önümüze bakacağız.

SEÇİM ÇALIŞMALARI 

Vatandaşımız dünya ve ülke gündemini yakından takip ediyor. Dünyada yaşananların etkisini anlatıyoruz. Yaşanan sorunları çözeceğiz. Vatandaşımız aynı zamanda terör konusunda da çok hassas. Bu kazanımlarımız İHA’ SİHA’lardan Altay Tankı’na kadar bunlar da gündemlerinde. Karadeniz gazı hanelere ücretsiz gidecek. Biz sorun varken görmezden gelmeyiz. O sorunu tespit ederiz ve çözmeye çalışırız. 

Terör örgütlerine destek veren siyasi partiler var. Bu partilerin böyle bir desteği istemiyoruz demesi lazım. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir